Відмінності між токарними верстатами й автоматами поздовжнього точіння: що вибрати для серійного виробництва?

У сучасному виробництві є місце для обох видів цих агрегатів. Кожен із них має свої відмінні характеристики. Та що краще вибрати для серійного виробництва — токарний верстат чи автомат поздовжнього точіння? Розібратися в цьому допоможуть наші фахівці.
Порівняльні характеристики токарних верстатів і автоматів поздовжнього точіння
На підприємствах токарна обробка металів та інших матеріалів виконується агрегатами різних видів. Зокрема, це токарні верстати з ЧПК, а також багаторізцеві, карусельні, потиличникові, гвинторізні, револьверні й універсальні. Вони можуть відрізнятися розташуванням у них супорта, приводною чи статичною позицією інструменту, наявністю числового програмного керування й іншими особливостями. Спробуємо більш предметно визначити характеристики токарних верстатів і автоматів поздовжнього точіння. На сайті нашої компанії ви можете вибрати металообробне обладнання цього та інших видів. Вся інформація про кожну модель представлена в картці товару. Також багато корисних даних містять статті про токарні автомати в блозі ТОВ ДИС-ГРУП.
Токарний автомат поздовжнього точіння
Основна функція таких агрегатів — виготовлення однотипних деталей невеликого розміру. Вони відрізняються за будовою основного вузла й за тим, як відбувається переміщення по осі Z. Особливості кінематики полягають у тому, що рухається сама заготовка, тобто пруток. Він висувається зі шпинделя. А в класичному варіанті токарного верстата рухається саме інструмент, а не заготовка.
Загалом в автоматі поздовжнього точіння заготовка виходить на різець, який закріплений статично. За рух подачі відповідає шпиндельна бабка. Водночас супорт, у який вбудований інструмент, залишається нерухомим. У процесі обробки різець встановлюється максимально близько до ділянки висування прутка. При цьому вибирається точка найвищої жорсткості поблизу люнетної цанги.
Оскільки в такому разі виключений ризик згинання, то інструмент позиціюється максимально точно. Також завдяки цьому обробляти заготовку можна з найвищою швидкістю. Тому якщо вам потрібно вибрати токарний верстат або автомат поздовжнього точіння для серійного виробництва дрібних деталей, саме варіант АПТ буде оптимальним. Такі агрегати мають наступні переваги:
- Повторюваність і точність у виготовленні деталі. Це актуально для масового виробництва.
- Високий рівень автоматизації. У роботі на в такому агрегаті мінімізований людський фактор.
- Висока швидкість. Шпиндель обертається дуже швидко. За один підхід можна виконати багато операцій.
- Гнучкість. На багатовісних агрегатах можна виконувати різні операції, включно з фрезеруванням і свердлінням.
Токарний верстат класичної модифікації
Дане обладнання призначене для обробки заготовок через ручне або числове програмне керування. Токарний верстат влаштований так, що деталь у ньому кріпиться статично. А в дію приводиться інструмент. Це вимагає уваги з боку оператора. Проте купити токарний верстат традиційного виду буде вигідно для унікальних робіт у невеликих обсягах. Дане обладнання вирізняється такими перевагами:
- Універсальність. Верстат може працювати з різними матеріалами, будь-якими формами заготовок та їхніми розмірами.
- Легкість експлуатації. Розібратися з їхнім керуванням зможе будь-який токар. У них відсутня необхідність програмування.
- Доступна ціна. Токарні верстати, навіть оснащені ЧПУ, обходяться набагато дешевше, ніж автомати поздовжнього точіння.
- Гнучкість. Верстати можна переналаштовувати під необхідні параметри заготовок. Вони зручні для створення прототипів і дрібних серій продукції.
Сподіваємося, подана інформація допоможе вам зробити висновок, що краще вибрати — токарний верстат чи автомат поздовжнього точіння. Для масового виробництва оптимальним буде автомат. А ось для створення прототипів, для дрібносерійного виробництва більше підійде класичний верстат. Будь-який з цих та інших металообробних агрегатів ви зможете замовити в нашому каталозі. А фахівці ТОВ ДИС-ГРУП допоможуть вам підібрати варіант, що оптимально підходить під ваші завдання.
- Токарна й фрезерна обробка: у чому різниця та як вибрати потрібний метод?При виготовленні деталей з металу та інших матеріалів використовується верстатне обладнання різних видів. Але найбільш затребуваною залишається токарна й фрезерна обробка. В Україні верстати такого типу доступні в багатьох спеціалізованих торгових точках. Найкращий вибір пропонується в нашому каталозі. Також у нас можна замовити відповідні послуги. Але як визначитися з їхнім видом?Токарна й фрезерна обробка: у чому різниця та як вибрати потрібний метод?
- Токарна обробка з ЧПК: як це працює, і чому варто обирати сучасні технології?Виготовлення деталей із застосуванням токарної обробки в сучасних умовах здійснюється із застосуванням потужного обладнання, керованого через комп'ютерну програму. Завдяки цьому істотно підвищується якість продукції, що випускається. Адже токарні верстати з ЧПК розроблені таким чином, щоб забезпечити максимально точне дотримання розмірів і форм під час виконання різей на різних матеріалах.Токарна обробка з ЧПК: як це працює, і чому варто обирати сучасні технології?