Які переваги при обробці на обладнанні з ЧПК?
Поява станків із числовим програмним керуванням — це високотехнологічне обладнання, котре повсюдно використовується на виробництві деталей з металу, полімеру та інших матеріалів. Існує декілька різновидів станків із числовим програмним керуванням — токарні, фрезерні, свердлильні, різальні, обробні центри. В кожного станка є своя вузька спеціалізація, проте є й загальні риси, тобто ключові елементи.
Особливості конструкції станків із ЧПК
Такі станки складаються з робочого стола, різальних інструментів, комп'ютера, в котрий завантажується вже готова програма.
Конструкція станка з ЧПК містить:
- Шпиндель — це серце станка, котре відповідає за обертання різального інструменту. В токарних станках це фреза, в лазерному різальному обладнанні — лазерний промінь. Швидкість та напрям обертання шпинделя керуються системою ЧПК, що гарантує точність та контроль обробки.
- Каретка переміщує різальний інструмент уздовж деталі. Цей рух виконується відповідно завантаженої програми. Каретка забезпечує тривимірне переміщення інструмента, дозволяє виконувати різноманітні операції.
- Система ЧПК — основний компонент, без котрого станок не зможе точно виконувати операції. Система складається з комп'ютера, програмного забезпечення, панелі оператора та датчиків зворотного зв'язку. Оператор створює програму, задає потрібні параметри, після чого станок автоматично виконує всі операції.
Принцип роботи станка ЧПК
Після створення та завантаження програми станок позиціонує інструмент і деталь, згідно з параметрами програми. Датчики зворотного зв'язку дозволяють визначити, чи правильно задане положення.
Обробка — система ЧПК керує рухами інструмента і деталі, визначає швидкість обертання шпинделя, подачу інструменту та інші параметри виконання. Всі етапи обробки деталей, окрім зміни інструментів, виконуються автоматично.
Ключові переваги роботи станка з ЧПК
Конструктивні особливості обладнання з ЧПК зумовлює надважливі переваги, зокрема:
- Висока точність та повторюваність. Основна перевага системи ЧПК полягає у контролі кожного параметру і постійній звірці з заданою програмою. Це дозволяє створювати деталі з мінімальними відхиленнями, гарантує повторюваність процесу. Це особливо важливо при виробництві деталей великими тиражами.
- Автоматизація процесів та збільшення обсягів виробництва. Деталі з металу вимагають акуратної роботи, тому станки з ЧПК будуть актуальними для виробництв, де необхідно створювати великі тиражі однотипних деталей.
- Витривалість — станки з ЧПК можуть працювати безперервно до 12 годин, з невеликими перервами — до 24 годин. Це дозволяє значно збільшити обсяги виробництва, зменшити простої.
- Гнучкість виробництва — обладнання з ЧПК дозволяє легко змінювати параметри обробки та перемикатися на вироблення інших деталей. Це робить станки з ЧПК адаптивними до різних виробничих задач, що особливо важливо для компаній, котрі працюють з малими та середніми тиражами.
Найпопулярніші станки з ЧПК
Лідерське місце серед усіх різновидів обладнання займають токарні станки, на котрих можна виточувати деталі різної форми, створювати отвори та різьблення. Окрім безпосередньої функції точіння на станках можна виконувати операції нарізування різьблення, торцювання, зенкерування, розточування. В деяких моделях верстатів передбачено функцію фрезерування.
Ще один популярний різновид обладнання з ЧПК — лазерні різальні станки. Різання деталей чи листів виконується за допомогою лазерного променя. Таке обладнання гарантує найвищий рівень точності, при цьому мінімальний рівень відходів.
Лазерні станки дозволяють створювати деталі зі складними геометричними формами, невеликого розміру.
Купуйте обладнання з числовим програмним керуванням у компанії ДИС-ГРУП. Працівники компанії не лише допоможуть з вибором потрібної моделі обладнання, але й налагодженням на виробництві.
Часті питання
Чому варто обрати станок із ЧПК?
Обладнання із числовим програмним керуванням забезпечує високий рівень точності та повторюваності. На станку з ЧПК можливо виготовляти як штучні замовлення, так і багатотисячні тиражі.
Які операції можна виконувати на станках ЧПК?
Залежно від специфіки виробництва, можливо обрати верстат фрезерний, токарний, різальний, обробний центр.
- Реальні приклади успішного використання токарних верстатів з ЧПУТокарні верстати з числовим програмним керуванням — різновид багатофункціонального, ефективного обладнання. Верстати із ЧПК мають багато переваг, проте одна найважливіша — повна автоматизація процесів. Оператор лише завантажує програму і змінює різці, фрези. Решту операцій верстат виконує в автоматичному режимі. Ця відмінність значно спрощує обслуговування верстатів, покращує продуктивність та ефективність виробництва.Реальні приклади успішного використання токарних верстатів з ЧПУ
- Виробництво запчастин для ретро-техніки на верстатах з ЧПКІнколи ремонт ретро техніки, котра вже давно знята з виробництва, заходить у глухий кут, адже нових запчастин до подібного обладнання не знайти. В таких випадках стануть у пригоді сучасні верстати з ЧПК — числовим програмним керуванням. Знаючи параметри старої деталі, котра потребує заміни, можна створити нову деталь.Виробництво запчастин для ретро-техніки на верстатах з ЧПК