Які метали найкраще підходять для ЧПК-обробки? Порівняння та характеристики

Високотехнологічне обладнання з підтримкою числового програмного керування відкриває перед власниками виробничих цехів практично необмежені можливості для створення різноманітних деталей. Проте обирати верстат із ЧПК потрібно з урахуванням типу металу, котрий ви найчастіше будете обробляти. Важливо враховувати вимоги до міцності, зносостійкості, корозійної стійкості. Пропонуємо детальний огляд найвідоміших металевих сплавів.
Алюміній — легкий та міцний
Алюміній можна впевнено назвати лідером серед усіх металевих сплавів. Алюміній відомий невеликою вагою, міцністю, стійкістю до корозії та легкістю обробки. М'якість металу дозволяє з легкістю його обробляти, тож він підходить для виточування деталей на будь-яких верстатах. Також варто відзначити гарну теплопровідність та електропровідність алюмінію, проте найчастіше цей тип металу використовують для фрезерування.
Алюміній застосовується для виготовлення деталей для:
- аерокосмічної промисловості;
- автомобілебудування;
- корпусів електроніки.
Сталь — метал із характером
Сталь використовується для створення деталей з підвищеними вимогами до міцності та зносостійкості. Важливо звернути увагу на існування кількох видів сталі — вуглецевої, нержавіючої, універсальної та високоміцної.
Оскільки сталь відрізняється міцністю, на верстаті вона обробляється повільніше, порівняно з алюмінієм, окрім того, має вищу ціну.
Сталь найкраще підходить для створення деталей у машинобудуванні, виготовлення інструментів.
М'яка та ніжна латунь
Латунь — це сплав міді та цинку, досить м'який, проте стійкий до корозії. Найчастіше латунь використовується для створення декоративних деталей.
Точні характеристики латуні залежать від пропорцій міді та цинку, від складу залежить і сфера застосування металу.
Окрім декоративних елементів, з латуні можливо виготовляти:
- посуд;
- деталі інтер'єрного декору;
- деталі світильників;
- годинникові елементи;
- матриці для друкованих шрифтів;
- труби та трубопровідна арматура;
- змішувачі;
- фасонні елементи систем водопостачання.
Така універсальність латуні пояснюється високою стійкістю до впливу вологи та корозії. Окрім цього, серед переваг латуні варто відзначити:
- властивість витримувати низьку температуру;
- легкість обробки;
- пластичність, що дозволяє створювати деталі складної форми;
- пружність;
- висока тепломісткість.
Проте не обходиться й без недоліків — сплав втрачає міцність під впливом температури 200 та вище градусів, низька стійкість до свердління чи пиляння.
Тож латунь найчастіше обробляють на фрезерних верстатах, при цьому дотримуються умов:
- підбирають спеціалізовані фрези, котрі мають у конструкції твердосплавні напайки;
- різальний інструмент підбирають таким чином, щоби надати деталі потрібну форму;
- ретельно встановлюють швидкісний режим, щоби уникнути налипання металу на інструмент;
- відстежують надійнівсть кріплення деталі, щоби запобігти випадковому руху в процесі роботи.
Універсальна та міцна мідь
Ще одним популярним металом, поруч зі сталлю та алюмінієм, є мідь, котра приваблює чудовою тепло- та електропровідністю, пластичністю. З міді найчастіше створюють компоненти для електроніки.
Мідь легко обробляти на токарних верстатах, також її можна:
- фрезерувати;
- свердлити;
- стругати;
- протягувати.
Також мідь легко піддається абразивній обробці, під час якої з металу видаляють невеликі дефекти, нарости.
Ще одна характерна особливість міді — під час обробки вона не утворює накип на поверхні різального інструменту. Тому така обробка не вимагає від верстата збільшувати силу впливу.
Компанія ДИС-ГРУП пропонує послуги фрезерування, виточування, лазерного різання, плазменного різання на високотехнологічному обладнанні.
Часті питання
Які метали найчастіше використовуються в промисловості?
Для виготовлення різноманітних деталей використовуються алюміній, сталь, мідь і латунь.
Які метал найважче обробляти?
Найтвердішим сплавом вважається титан, на другому місці — сталь, котру можна обробляти на фрезерних, токарних верстатах.
- Дротяний електроерозійний верстат HF400MZQ: принцип роботи та перевагиТаке верстатне обладнання призначене для високоточної роботи з металами. Причому дротовий електроерозійний верстат HF400MZQ за своїми функціональними можливостями багато в чому перевершує інші види аналогічного обладнання.Дротяний електроерозійний верстат HF400MZQ: принцип роботи та переваги
- Круглошліфувальні напівавтомати з ЧПК: особливості технології та застосуванняДля обробки металу та інших матеріалів сьогодні використовується автоматизоване або напівавтоматизоване верстатне обладнання. На загальному тлі вигідно виділяються круглошліфувальні напівавтомати з ЧПК. Купити в Харкові, Києві та інших містах України їх вигідно через наш інтернет-магазин. Адже ми пропонуємо продукцію найкращих сучасних виробників, включно з японським брендом Tsugami, на вигідних для наших покупців умовах з гарантією якості та оригінальності.Круглошліфувальні напівавтомати з ЧПК: особливості технології та застосування