Технології автоматів поздовжнього точіння: нові можливості для високоточного виробництва

Сучасне виробництво вимагає особливого підходу до підбору обладнання. Щоби забезпечити високоточне виготовлення деталей, незалежно від рівня складності, варто підбирати автомати з числовим програмним керуванням. Зокрема для всіх операцій з нарізання пруткового металу ідеально підходять автомати поздовжнього точіння, котрі ще мають назву пруткові автомати. Всі рухи різального інструмента, подача прутка, нарізання, відвантаження вже готових деталей відстежується точною автоматикою. Програма числового керування не лише прискорює всі етапи виробничого процесу, але й значно знижує вірогідність похибки. Автомати поздовжнього точіння використовуються на виробництві з надто високими вимогами до рівня точності, також коли застосування верстатів револьверного типу недоцільне.
Відмінності автоматів поздовжнього точіння
Окрім точного числового керування, таке обладнання має перевагу в кількості різцетримачів, котрі можна запрограмувати. Ця відмінність значно збільшує загальну кількість використаного інструменту, допомагає виготовляти деталі складного профілю. На пруткові автомати можливо встановлювати від 20 до 40 інструментів, з яких половина може бути привідними. Діаметр прутка, котрий можливо оброблювати на автоматі, становить 40 мм.
Враховуючи відмінності конструкції та особливості автоматів поздовжнього точіння, вони найчастіше застосовуються для високоточного виробництва імплантів. Зокрема пруткові автомати застосовуються для виготовлення абатментів, невеликих деталей складної форми, до котрих висуваються вимоги високої точності.
На автоматах поздовжнього точіння можливо виготовляти деталі з титану та сплавів, адже це обладнання легко ріже найміцніші метали, зберігаючи при цьому високу якість обробки.
Ключові переваги автоматів поздовжнього точіння:
- Високий рівень жорсткості станини, посиленої широкими ребрами, що посилюють стійкість та міцність. Жорстка основа додатково амортизує вібрацію, забезпечуючи плавну обробку, точність при обробці будь-яких металів.
- Високий рівень стійкості. В автоматах передбачені широкі напрямні, пристрій для фіксації гальма головного та додаткового вала, що значно підвищує якість при обробці деталей.
- Поєднання високої швидкості та ефективності, що забезпечується оптимальним розташуванням інструментів. Ця особливість дозволяє змінювати інструменти в найкоротший час.
- Розширені можливості компонування — завдяки ефективному використанню комплектуючи, багатоосьовій конфігурації інструментів, можливо використовувати обладнання для обробки деталей складної форми.
- Збільшена робоча зона, що значно підвищує рівень комфорту при обробці та заміні інструмента, забезпечує ефективне відведення стружки від різальних інструментів.
- Розширені можливості з використання інструментів. Напрямну втулку, приводні інструменти можна встановлювати разом зі швидкозмінним пристроєм для вихрового фрезерування. Також можуть використовуватися пристрій для видалення стружки, помпа високого тиску.
Популярні моделі автоматів поздовжнього точіння
Одним із найвідоміших вважається автомат Sowin SZ-206E/SZ-256E, оснащений системою числового керування. Автомат розроблено для обробки деталей в 6 осях, виконання великої кількості операцій з використанням двох шпинделів — основного та допоміжного. Автомат підходить для створення складних деталей, а також невеликих виробів. Максимальний діаметр прутка, котрий допускається для роботи на верстаті — 20 та 25 мм.
Часті питання
Який метал обробляється на автоматах поздовжнього точіння?
Автомати розраховані на виготовлення деталей з прутка максимального діаметра 40 мм.
В яких сферах використовуються автомати поздовжнього точіння?
Автомати використовується для виготовлення деталей для електротехніки, оптичних приладів, а також елементів імплантів.
Що забезпечує високу точність обробки деталей?
Система числового програмного керування відстежує всі етапи обробки деталей, що зводить до мінімуму ймовірність людського фактора.
- Токарна й фрезерна обробка: у чому різниця та як вибрати потрібний метод?При виготовленні деталей з металу та інших матеріалів використовується верстатне обладнання різних видів. Але найбільш затребуваною залишається токарна й фрезерна обробка. В Україні верстати такого типу доступні в багатьох спеціалізованих торгових точках. Найкращий вибір пропонується в нашому каталозі. Також у нас можна замовити відповідні послуги. Але як визначитися з їхнім видом?Токарна й фрезерна обробка: у чому різниця та як вибрати потрібний метод?
- Токарна обробка з ЧПК: як це працює, і чому варто обирати сучасні технології?Виготовлення деталей із застосуванням токарної обробки в сучасних умовах здійснюється із застосуванням потужного обладнання, керованого через комп'ютерну програму. Завдяки цьому істотно підвищується якість продукції, що випускається. Адже токарні верстати з ЧПК розроблені таким чином, щоб забезпечити максимально точне дотримання розмірів і форм під час виконання різей на різних матеріалах.Токарна обробка з ЧПК: як це працює, і чому варто обирати сучасні технології?