Роль металевих деталей у медичному обладнанні й приладах

Попри величезну кількість альтернативних матеріалів і технології, в Україні металеві деталі в медичному обладнанні та інструментах використовуються не менш активно. Періодично компоненти такого обладнання виходять з ладу. Щоб не купувати нову апаратуру, можна замовити виготовлення деталей з металу в нашій компанії. Ми гарантуємо високу точність виробництва відповідно до наданих замовником параметрів. А оскільки всі процеси в нас налаштовані на сучасному рівні, то можемо забезпечити й доступні розцінки на такі послуги. І це далеко не всі переваги співпраці з нами. Але повернемося до основної теми.
Які функції металеві деталі виконують у медичному обладнанні?
Застосування цього матеріалу в процесі створення приладів для медицини й інших галузей пояснюється його унікальними характеристиками. Зокрема, більшість металів вирізняється високою міцністю. Але є й пластичні різновиди. Метал забезпечує високий рівень тепло- й електропровідності. А при правильній експлуатації він залишається довговічним і стійким до впливу корозії. Важливою властивістю матеріалу є його біоінертність. Завдяки цьому активно використовується метал у хірургії, ортопедії, стоматології. З нього роблять якісні надійні, стійкі до різних агресивних впливів зовнішнього середовища:
- інструменти;
- імпланти;
- прилади;
- протези.
Основні види металів, що застосовуються в медицині
Використовуються в цій сфері не тільки чорні, а й благородні метали, зокрема платина, золото, іридій. Тантал і Титан також є біосумісними. Вони застосовуються в різних сферах сучасної медицини. Є в ній місце також для кадмію, хрому, міді, свинцю, а також іншим металам та їхнім сплавам. Розглянемо детальніше деякі з них.
Сталь
Нержавіюча сталь актуальна для різного устаткування й інструментів, які зберігають свої властивості під впливом лугів, кислот, контрастних температур та інших агресивних чинників. Якщо в приладі вийшов з ладу сталевий елемент, у нас можна замовити виготовлення деталей на токарних верстатах з ЧПК та інших аналогічних агрегатах.
Тантал
Це один із найбільш тугоплавких видів металу. З нього роблять унікальні медичні інструменти. Адже він не реагує на вплив кислот та інших агресивних сфер. Проте застосовують тантал найчастіше у вигляді напилення на основний матеріал. Конструкція виходить багаторазово твердішою, ніж титан. З цього металу деталі в медицині застосовуються для рентген-апаратів, пластичної, остео- й нейрохірургії.
Свинець
Цей метал обов'язково використовується в рентген апаратах і спеціальних екранах. З нього створюють унікальні інструменти. Матеріал надзвичайно пластичний. Тому за необхідності можна замовити обробку металу на токарних верстатах з ЧПК та інших видах обладнання, використовуючи металопрокат і напівфабрикати на його основі. Варто зазначити, що цей матеріал широко затребуваний не тільки в медицині, але також у машинобудуванні, виробництві електроніки, хімічній та інших видах промисловості.
Титан
У сучасному медичному обладнанні титан застосовується як один із найбільш міцних, довговічних, стійких до механічних впливів і корозії. Його унікальні властивості зробили його незамінним як матеріал для імплантів і протезів. Його характеристики поліпшуються внаслідок створення сплавів з іншими металами.
Тобто, метали в медичному обладнанні та інструментах незамінні, як і в багатьох інших сферах. Якщо вас цікавить виготовлення запчастин з різних видів металу для відновлення деталей, що вийшли з ладу, то ми охоче виконаємо ваші завдання. Більше корисної інформації про можливості сучасної обробки металів та їхнє застосування містять статті в нашому блозі.
- Токарна й фрезерна обробка: у чому різниця та як вибрати потрібний метод?При виготовленні деталей з металу та інших матеріалів використовується верстатне обладнання різних видів. Але найбільш затребуваною залишається токарна й фрезерна обробка. В Україні верстати такого типу доступні в багатьох спеціалізованих торгових точках. Найкращий вибір пропонується в нашому каталозі. Також у нас можна замовити відповідні послуги. Але як визначитися з їхнім видом?Токарна й фрезерна обробка: у чому різниця та як вибрати потрібний метод?
- Токарна обробка з ЧПК: як це працює, і чому варто обирати сучасні технології?Виготовлення деталей із застосуванням токарної обробки в сучасних умовах здійснюється із застосуванням потужного обладнання, керованого через комп'ютерну програму. Завдяки цьому істотно підвищується якість продукції, що випускається. Адже токарні верстати з ЧПК розроблені таким чином, щоб забезпечити максимально точне дотримання розмірів і форм під час виконання різей на різних матеріалах.Токарна обробка з ЧПК: як це працює, і чому варто обирати сучасні технології?