Кошик
7 відгуків

ТОВ "ДІС-ГРУП"

+380 (66) 436-19-12
Керівник Олексій Сергійович
+380 (96) 917-10-17
Відділ постачання Ігор Степанович
+380 (66) 357-75-07
Бухгалтерія Оксана Сергіївна

Поверхні, які обробляють на токарних верстатах

Поверхні, які обробляють на токарних верстатах

На верстатах такого типу обробляються різні деталі за допомогою ріжучого інструменту з гострою кромкою. Він переміщається вздовж заготовки, що обертається на осі. Розрізняють такі процеси за параметрами деталі, видом операції, специфікою обробки, технічними вимогами, витратами і низкою інших актуальних чинників. Поверхні, які обробляються на токарних верстатах, піддаються чистовій і чорновій обробці. У результаті вони набувають необхідної конфігурації з високим коефіцієнтом чистоти. Цей рівень залежить від таких критеріїв, як жорсткість конструкції верстат-різець-деталь. Що твердіший інструмент, що використовується, швидше обертання, слабкіша подача різця і його виліт, то тим вищий рівень чистоти, що досягається, і відповідність параметрів поверхні умовам поставленого завдання.

Які поверхні обробляються на токарних верстатах?

Розрізняють базові токарні операції з обробки поверхонь різних видів. До них належать:

 • оброблення циліндричної поверхні;
 • обробка деталі типу конуса або вала;
 • оформлення складних типів поверхонь;
 • округлення, обточування, торцювання;
 • точіння уступів, фасонні роботи;
 • опрацювання канавок усередині та ззовні;
 • просвердлювання отворів у деталі;
 • зенкерування та розгортання зазору;
 • здійснення розточування отворів;
 • нанесення різьблення всередині або зовні;
 • обрізання зайвих елементів заготовки.

Поверхні, які обробляють на токарних верстатах

Специфіка обробки циліндричних поверхонь

На циліндричних поверхнях токарна обробка в Україні, як і в усьому світі, здійснюється з використанням верстатів з ЧПУ на більшості підприємств. Це дає змогу точніше вибрати вид інструменту, встановити режим роботи та інші технічні параметри. Щоб забезпечити високий рівень жорсткості зв'язки верстат-різець-деталь, задіюються такі варіанти кріплення заготовки:

 • Мінімізація вильоту застосовуваної заготовки завдяки кріпленню в патроні. Для цього на шпинделі може бути передбачений збільшений зазор.
 • Фіксування на осі задньої і передньої бабки. Це важливо для обробки важких заготовок великої довжини. Планшайба у вигляді підкови транслює крутний момент на деталь.
 • Кріплення невеликих заготовок у патрони на три або чотири кулачки. Для підтримки довших деталей застосовується люнет. Він кріпиться на напрямні або супорти станини.
 • Управління шпинделем з задіянням колорезонансних частот. Насамперед контролюється режим перемикання розгону і гальмування шпинделя на токарному верстаті.
 • Комбінований варіант. У такому разі оброблювані заготовки можуть кріпитися і в патрон, і за допомогою задньої та передньої бабки для підтискання деталі.

Специфіка оброблення конічних поверхонь

У нашій майстерні замовити обробку на токарних верстатах поверхонь такого типу можна із застосуванням програмування. Це забезпечує високу точність виконуваних маніпуляцій, а також максимальну продуктивність верстата. При цьому використовується багато спеціальних пристосувань, наприклад, подача заготовки по двох осях. Верстат із числовим програмним управлінням дає можливість переміщати робочу деталь по вертикалі та горизонталі. У процесі програмування як кінцева точка застосовується вершина різця. Фаски при цьому обробляються як рутинний етап.

Обробка на токарних верстатах

Специфіка оброблення складних поверхонь

У нас можна замовити токарні верстати для обробки поверхонь шляхом обертання заготовок, а також для фасонного точіння. Таким чином можна створювати криволінійний профіль. Верстат комплектується фасонними й прохідними різцями. Вони функціонують з копіром або з супортом гідрокопіювального типу. За рахунок серійного виробництва можна істотно підвищити рентабельність роботи на такому верстаті.

Рекомендуємо вам в нашому каталозі замовити токарні верстати з доставкою по Україні для обробки поверхонь різних видів. Ми гарантуємо гідні характеристики представленого на нашому сайті обладнання. Наші консультанти готові надати необхідну допомогу в процесі вибору й налаштування таких верстатів.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner