Кошик
7 відгуків

ТОВ «ДИС-ГРУПП»

+380 (66) 436-19-12
Керівник Олексій Сергійович
+380 (96) 917-10-17
Відділ постачання Ігор Степанович
+380 (66) 357-75-07
Бухгалтерія Оксана Сергіївна

Фрезерна обробка металів та її роль у промисловості

Фрезерна обробка металів та її роль у промисловості

Повсюдно в промисловості для обробки різних типів металу використовується фрезерна обробка. Під час фрезерної обробки зайвий шар матеріалу видаляється за допомогою фрези — спеціального обертового інструменту, що має вигляд заточеного свердла чи дискової пили. Фрезерна обробка відрізняється високим рівнем функціональності, тому вкрай актуальна для будівництва, виробництва автомобілів.

Ключові відмінності технології фрезерної обробки

Залежно від бажаної форми та типу металу, розрізняють фрези таких різновидів:

  • кінцеві — використовуються для обробки великих деталей;
  • торцеві — стануть у пригоді, коли потрібно сформувати віконце чи колодязь у деталі, сформувати канавку;
  • фасонні — створюють металеві профілі.

Залежно від напряму обертання фрези технологія фрезерування може бути:

  • Зустрічною — різальна кромка рухається назустріч деталі (на зубці фрези). Така обробка відрізняється швидкістю.
  • Попутною — фреза рухається зверху донизу (під зубці). Така обробка дозволяє створити ідеально чистий зріз.

Обидва ці способи можна поєднувати між собою. Зокрема, щоби знизити кількість браку, рекомендується великі деталі спочатку обробити зустрічним способом, а після цього — попутним.

Фрезерна обробка металів та її роль у промисловості

Сфери використання фрезерної обробки

Головна перевага цієї технології обробки полягає в тому, що різні інструменти та фрези дозволяють виконувати різні процедури. Універсальність фрезерної обробки підвищується при використанні фрезерних верстатів із числовим програмним керуванням.

Головна задача фрезерування — зняття з поверхні деталі верхнього шару, що виконується з допомогою фрези чи лез.

Фрезерні верстати дозволяють виконувати такі операції:

  • розпилювання деталі на два та більше елементів;
  • шліфування деталей — використання насадок з абразивом з невеликим зерном;
  • нанесення гравіювань, візерунків;
  • висвердлювання отворів із наступним нанесенням різьби, внутрішньої та зовнішньої.

Все ж, найбільша перевага фрезерної обробки полягає в універсальності методу. Фрезерувальник завжди має в роботі великий вибір фрез (багатозубчасті, різальні). В залежності від того, яка саме фреза встановлена, та в якій площині (горизонтальна чи вертикальна), залежатиме форма деталі, кут різання.

Перераховувати всі сфери використання фрезерної обробки важко, оскільки ця технологія використовується для створення великих та найдрібніших деталей, в різних галузях. Деталі, створені завдяки фрезерній обробці, можуть застосовуватися в автомобілебудуванні, верстатобудуванні, виготовленні складного медичного обладнання, при створенні сувенірної, подарункової продукції,

Ще одна перевага, про яку не варто забувати — фрезерування дозволяє обробляти різні матеріали, незалежно від міцності. Навіть для найміцнішого сплаву можна обрати необхідний тип фрези.

За допомогою фрезерної обробки можна створювати фігурні елементи з алюмінію. Алюміній досить міцний, при цьому легкий в обробці, відрізняється малою вагою та низькою температурою плавлення. Правильно обрана фреза та обладнання дозволяють не лише фігурно нарізати алюміній, але й створювати гравіювання, не лишаючи на поверхні задирок, зачепок.

Сучасні верстати з ЧПК легко налаштувати на обробку різних матеріалів, наприклад, для фрезерування пластику. За допомогою цієї технології можливо легко та просто створювати елементи для салону автомобіля, частини корпусів транспортних засобів.

Фрезерна обробка металів

Суть технології фрезерної обробки

Оператор фрезерного верстата знайомиться з технічним завданням, обов'язково враховує спосіб фіксації деталей, підбирає інструмент, необхідний в процесі фрезерування.

Залежно від технологічної карти, на верстаті виконуються операції:

Фрезерування торців та площин — ця методика використовується для формування пласких поверхонь, контурів.

Обробка контурів — під час виконання цієї операції верстат рухається траекторією різання уздовж вертикальної чи похилої поверхні, включно з нерівними та криволінійними контурами.

Компанія ДІС ГРУП пропонує широкий вибір фрезерних версататів із ЧПК, котрі допоможуть значно підвищити ефективність вашого цеху.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner