Кошик
7 відгуків

ТОВ "ДІС-ГРУП"

+380 (66) 436-19-12
Керівник Олексій Сергійович
+380 (96) 917-10-17
Відділ постачання Ігор Степанович
+380 (66) 357-75-07
Бухгалтерія Оксана Сергіївна

Догляд за токарним верстатом: поради експертів ДИС груп

Догляд за токарним верстатом: поради експертів ДИС груп

Точність виконання робіт та продуктивність верстата залежать не лише від особливостей його конструкції, але й від догляду за ним. До обов'язкових процесів догляду за токарним верстатом належать: очищення верстата від стружки, пилу, регулярне його змащення.

Алгоритм процедур, необхідних для догляду за верстатом

Очищення верстата повинна виконуватися один раз у зміну, за допомогою ганчірки, змоченої у гаси, з обладнання легко змити бруд і залишки сухого масла. Якщо на верстати проводиться обробка чавунних деталей, в обов'язковому порядку стружка змітається щіткою — це допоможе захистити від їх руйнування іржею. Дуже актуально регулярно змащувати всі рухомі частини верстата.

Регулярне змазування ключових елементів верстата

Ще один обовязок токаря — слідкувати за тим, аби в корпусі коробки швидкостей було постійно налито масло. Сучасні токарні верстати оснащені датчиком рівня масла, що значно полегшує спостереження та регулярне обслуговування. Замінювати масло в коробці перемикання швидкостей найкраще один раз на місяць. При першому старті верстата масло в коробці слід змінити через 10 днів роботи, в другий раз — через 20 днів роботи. Лише після цього можна переходити на заміну масла раз на місяць. Коли з коробки злите масло, її слід промити за допомогою чистого гасу. Бажано фільтрувати масло через спеціальну сітку з дрібними вічками.

Догляд за токарним верстатом: поради експертів ДИС груп

Не менш важливий пункт — ретельне змащування підшипників шпинделя верстата. Багато сучасних верстатів мастило до підшипника шпинделя та фрикційної муфти подається спеціальним електронасосом. Важливо постійно стежити за його справністю. При гнотяному змащенні слід регулярно перевіряти кожну маслянку — виймати гноти, дивитися, чи проходить масло до місця змащування.

Коробка подач змащується мастилом аналогічно коробці швидкостей, розбризкуванням. Окрім того, для додаткового гнотового змащування коробки подач, у її верхній частині передбачено резервуар для масла. Через гноти та систему трубок масло подається до рухомих елементів, котрі потребують змащення.

Найважливіші елементи, наприклад, елемент черв’ячної передачі, змащуються розбризкуванням масла, що заповнює відповідні резервуари. Інші поверхні, котрі труться одна об одну, отримують гнотове мастило із загальних резервуарів або ж через отвори, закриті кулькою.

Змазування деяких елементів верстата виконується за допомогою технічного вазеліну — ним наповнюється маслянка біля поверхонь, що потребують змащення.

Ключові етапи перевірки та обслуговування токарного верстата

На початку зміни оператор верстата має прийняти його від змінника. При прийманні слід виконати такі операції:

  • Перевірка загального стану верстата, справність двигуна.
  • Випробовування роботи — ввімкнення станка на малу частоту, перевірка на слух на наявність підозрілих шумів у коробці швидкостей, коробці подач та механізмі фартуха.
  • Огляд напрямних станини на предмет подряпин чи забоїв.
  • Перевірка ходу каретки супорта, санчат супорта, вмикання та перемикання подач, також важливо переконатися у справності насоса для подачі рідини для охолодження, системи трубопроводів.
  • Під час робочого процесу своєчасно змащувати верстат, згідно з картою змащення.
  • В робочому процесі не можна класти деталі, фрези, вимірювальні інструменти на напрямні — для цього передбачені дерев'яні або пінопластові планшети.
  • Щоби надійно закріпити тримач різця не можна стукати молотком чи металевим стрижнем по держалну. Періодично тримач різця потрібно знімати, очищувати опорну поверхню від бруду.
  • Не залишати ввімкнений двигун на тривалий час. Верстат потрібно зупиняти при вимірюванні деталей, під час налаштовування чи ремонтних робіт.

Догляд за токарним верстатом

Важливо ретельно прибирати верстат після закінчення зміни, стежити щоби на станині та супортах не залишалося стружки, бруду та вологи. Матеріали для прибирання не повинні залишати ворсу та слідів на поверхнях.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner