Кошик
7 відгуків

ТОВ "ДІС-ГРУП"

+380 (66) 436-19-12
Керівник Олексій Сергійович
+380 (96) 917-10-17
Відділ постачання Ігор Степанович
+380 (66) 357-75-07
Бухгалтерія Оксана Сергіївна

Оператор верстатів з ЧПК повинен бути в тренді

Оператор верстатів з ЧПК повинен бути в тренді

Токарно-фрезерні верстати з числовим програмним керуванням (ЧПК) — обладнання, котре швидко розвивається, широко використовується в усіх сферах виробництва. Токарно-фрезерні, фрезерно-шліфувальні, різальні та 3D верстати допомагають значно розширити можливості виробництв у сферах:

  • автомобілебудування;
  • виготовлення медичного обладнання;
  • космічної галузі;
  • металообробної галузі та багатьох інших.

Тенденції розвитку верстатів із ЧПК

Поступово токарно-фрезерні верстати змінюються — від низького до високого класу, від первинного перероблювання продукції до створення високоякісних елементів.

Передові концепції технології токарно-фрезерних верстатів полягає у покращенні якості деталей, скороченні робочого циклу. Це інноваційна технологія обробки, в котрій поєднуються сучасні досягнення в керування, технології точного вимірювання та застосування систем автоматизованого проєктування. Така технологія пропонує ідеальне рішення обробки — одним затиском можна реалізувати обробляння кількох поверхонь з криволінійною поверхнею, складних криволінійних поверхонь. Завдяки такому підходу значно спрощується затискання деталей та систем інструментів, зменшується час кріплення та витрати невиробничого часу.

Оператор верстатів з ЧПК повинен бути в тренді

Верстати з ЧПК не лише задовольняють потреби користувачів у стрімкому рості ефективності, створенні точних деталей, зменшенні площі приміщень, але й також відповідає викликам сучасного суспільства. Зокрема, верстати з ЧПК допомагають зменшити витрати енергії та викиди, котрі забруднюють довкілля.

Широкий спектр технологій та можливостей дозволив верстатам з числовим програмним керуванням вийти в лідери обробної промисловості, сучасного технологічного обладнання.

Роль програмного забезпечення у точності керування ЧПК верстатів

Чи не найважливіша особливість верстатів із ЧПК — висока швидкість обробки. Швидкий та точний рух інструментів гарантує ефективну обробку навіть великих деталей, без падіння якості.

Програмне забезпечення критично важливе для коректної роботи ЧПК верстатів, адже воно застосовується для створення програм, за котрими обладнання виконує обробку матеріалів. Сучасні системи автоматизованого проєктування допомагають операторам створювати складні 3D-моделі, котрі згодом імпортуються в програмне забезпечення верстатів.

Такий підхід допомагає точно контролювати всі аспекти обрізки, серед яких швидкість руху, глибина різання та інші важливі параметри. Окрім того, деякі програми мають алгоритми покращення — вони оптимізують шлях руху інструмента, гарантують швидку та ефективну обробку матеріалів.

Програмне забезпечення для верстатів продовжує невпинно розвиватися, роблячи їх постійною частиною сучасного виробництва.

Технологічні тренди ЧПК верстатів

Сучасне устаткування з числовим програмним керуванням стає ефективнішим, завдяки впровадженню штучного інтелекту. Ці технології допомагають верстатам виконувати програми обробки, а також адаптуватися до різних умов на виробництві.

Алгоритми програмного навчання потрібні для постійного збирання та аналізу даних про ефективність різних типів обробки, запобігання можливого ламання, оптимізації робочих процесів.

Ключова перевага устаткування зі штучним інтелектом — це здатність виявляти аномалії. Технології штучного інтелекту здатні визначати відхилення від нормального робочого процесу, вчасно зреагувати на них, що дозволяє зберегти безперервність робочого процесу.

Верстати з ЧПК

Розширення можливостей верстатів за допомогою IoT

Інтернет речей (IoT) також використовується в сфері ЧПК-верстатів, адже це надає нові можливості для керування.

Сенсори та пристрої інтернету речей можна вбудовувати у верстати, для збирання великих масивів даних.

Надалі такі дані можна використовувати для аналізу ефективності робочого процесу, подальшого планування технічного обслуговування, вдосконалення процесів виробництва. Вдала комбінація ЧПК верстатів та IoT роблять їх ефективнішими, автономними, суттєво адаптують до вимог виробництва.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner