Кошик
7 відгуків

ТОВ "ДІС-ГРУП"

+380 (66) 436-19-12
Керівник Олексій Сергійович
+380 (96) 917-10-17
Відділ постачання Ігор Степанович
+380 (66) 357-75-07
Бухгалтерія Оксана Сергіївна

Лиття алюмінію під тиском: як забезпечити високу якість і продуктивність?

Лиття алюмінію під тиском: як забезпечити високу якість і продуктивність?

Якщо робота з металом виконується з порушенням технології, то помилки обходяться досить дорого. Стосується це і лиття алюмінію під тиском. Як забезпечити високу якість і продуктивність? Розібратися з цим завданням допоможуть професійні технології компанії Діс Груп.

Найпоширеніші проблеми якості алюмінієвого лиття під тиском та способи їх усунення

Через найрізноманітніші причини, зокрема технологічні, якість виготовлених литтям з алюмінію деталей виявляється вельми сумнівною. Їхні продуктивні ресурси через це можуть знижуватися, деталі стають непридатними для функціонування в умовах, для яких призначені. Подібні дефекти проявляються й візуально. Як забезпечити високу якість і продуктивність лиття алюмінію під тиском? Вирішувати це питання потрібно комплексно. Для початку слід виділити ключові причини таких явищ. Якщо їх усунути, то це дасть змогу уникнути більшості проблем, що виникають у виробничому процесі.

Лиття алюмінію під тиском: як забезпечити високу якість і продуктивність?

Чому погіршується якість лиття алюмінію під тиском?

Деструктивні наслідки можуть виникати через неправильне здійснення процесу формування, неякісну сировину, неточно виготовлені штампи й пресформи. Навіть неправильна їх комбінація може стати причиною того, що значно знижується якість лиття алюмінію під тиском. Підвищити її цілком реально, якщо уникнути, наприклад, неправильного впорскування, використання прес-форм і штампів з неточно спроектованою конструкцією. Якщо чітко налаштувати процес, то навіть не доведеться замінювати виробниче обладнання. Адже найчастіше достатньо лише підкоригувати швидкість лиття, встановлену температуру і рівень тиску.

Зовнішні прояви дефектів, їхні причини та усунення

Найчастіше діагностувати причину порушення якості лиття алюмінію під тиском можна за зовнішніми ознаками, що проявляються на виробі. Наприклад, можна орієнтуватися за такими візуальними показниками:

  • Лінії по поверхні. Вони можуть з'являтися через специфіку цієї технології. Якщо на деяких видах деталей це прийнятно, то, наприклад, на інших такі прояви стануть реальною перешкодою. Щоб виключити подібні дефекти, важливо врахувати, що під час потоку швидкість охолодження різних шарів відрізнятиметься. Впливає на цей процес і швидкість уприскування. Якщо підвищити її, а також температуру і тиск, то форма заповнюватиметься ще до охолодження. Рекомендується також переміщати литники, щоб збільшувати відстань між ними з метою рівномірного охолодження металу під час лиття. Ще один спосіб — збільшення діаметру сопла.
  • Плями як наслідки опіків. Вони виглядають знебарвленими, чорними або іржавими. Якість лиття алюмінію під тиском може виникати через потрапляння бульбашок повітря. У такому разі це свідчить про рихлість структури та її вразливість на потемнілих ділянках. Щоб уникнути виникнення плям типу опіків та покращити структуру виробів, слід регулювати температуру розплавлення. Важливо контролювати і рівень нагрівання форми, використовуваної для лиття. Щоб не потрапляло повітря, потрібно знижувати швидкість впорскування. Також допоможе позбутися газових прошарків наявність вентиляційних отворів і спеціальних заслінок у конструкції прес-форми.
  • Деформація. Вона виникає, якщо різні елементи отримують нерівномірну усадку. Наприклад, якщо охолодження буде занадто різким. Від надмірної напруги вироби також можуть втрачати задану форму, тому, щоб уникнути виникнення деформації, потрібно забезпечити поступовість і тривалість процесу охолодження. Важливо забезпечити однакову температуру прес-форми та матеріалу. Ще одна вимога — забезпечення однакової товщини стінок у спроектованих і виготовлених прес-формах.

Лиття алюмінію під тиском

Є багато й інших проявів дефектного лиття алюмінію під тиском. Високу якість і продуктивність цього процесу можна забезпечити, зокрема, виготовленням якісних штампів і прес-форм та вдосконаленням технології лиття. Вирішити всі ці та інші аналогічні питання допоможуть наші фахівці.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner